Podsumowanie

W przypadku zachorowania

Kobiety objęte tą chorobą powinny mieć wsparcie ze strony rodziny, partnera seksualnego – szczególnie w przypadku, gdy dochodzi do bólu w czasie stosunku płciowego, a także obniżenia popędu oraz zepsucia relacji na tym podłożu. Prócz tego, warto zaznajomić się również z literaturą obejmującą tę jednostkę chorobą, a także podjąć kontakt z innymi kobietami, chorymi na endometriozę.

W leczeniu pomaga nieraz odpowiednia dieta, pozytywne nastawienie oraz wizyty u psychologa, pozwalające zwalczyć lęk przed chorobą i śmiercią oraz zapewniające równowagę psychiczną.

Podsumowanie

W Polsce, podobnie jak również w innych krajach wysoko rozwiniętych, istnieje coraz więcej przypadków dotyczących zachorowalności kobiet na endometriozę. Należy pamiętać o tym, że przypadki te pojawiają się obecnie, ponieważ dopiero niedawno określono, jaka metoda zapewnia stuprocentowo pewną diagnozę w sprawie tej choroby. Wpływ na zwiększenie przypadków zachorowalności ma również fakt, iż obecnie społeczeństwo żyje w ciągłym pośpiechu, stresie, jednocześnie nie odżywiając się adekwatnie do swoich potrzeb.

Szczególnie ważne w obliczu możliwości wystąpienia endometriozy wydają się być regularne wizyty u ginekologa, dokładne badania oraz nie bagatelizowanie żadnych objawów ze strony układu płciowego.

Ciekawe polskie strony na temat endomteriozy